Najlepsze seriale 2018

Michał Wieczorek 2020-06-07

Wygląda na to, że 2018 to rok doskonałych serialowych dramatów. Ale nie tylko. Wśród seriali z 2018 r., które warto obejrzeć, znajdują się również świetne komedie, thrillery i trzymające w napięciu kryminały. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdego roku pojawiają się dziesiątki produkcji wartych uwagi. Warto jednak czasem wrócić do nieco starszych tytułów – bardzo możliwe, że w ostatnich latach przegapiłeś prawdziwe perełki.

Pierwsze miejsce to produkcja, która nie wiedzieć czemu nie zyskała takiej popularności, na jaką zasługuje. Mowa o „The Kominsky Method”, czyli świetnej, ciepłej i chwytającej za serce komedii, nasyconej trafnym, inteligentnym i ostrym jak brzytwa żartem. To prawdziwa serialowa uczta z doskonałą obsadą! Jeśli już jesteśmy przy komediach, musimy wspomnieć o „Good Girls”, czyli mieszance świetnej komedii, przejmującego dramatu i trzymającego w napięciu kryminału, a wszystko to z solidną domieszką absurdu.

Jeżeli szukasz solidnego thrillera i dobrego, choć nietypowego kryminału, koniecznie sprawdź „Ostre przedmioty”. To świetna opowieść o tym, jak traumy z przeszłości mogą znacząco wpłynąć na nasze życie.

W końcu dochodzimy do dramatów, które w 2018 roku wyrastały jak grzyby po deszczu. Zacznijmy od serialu „Genialna przyjaciółka”, który faktycznie jest… genialny. Genialna jest prostota i szczerość, z jaką przedstawione są losy tytułowych przyjaciółek, genialny jest sposób, w jaki odtworzony został klimat dusznego Neapolu lat 60. oraz dbałość o detale w przekazaniu społecznego tła opowieści. Wartym uwagi serialem jest również „Patrick Melrose”, czyli przygnębiająca, ale i skłaniająca do refleksji historia o uzależnieniu i niespełnionych marzeniach.

Blinded by the Lights

Kryminał Poland 2018

Blinded by the Lights

Kryminał Poland 2018

1 sezon, 8 odcinków

Kuba to znany warszawski diler. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, drogie ubrania, dobry samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu.

Polowanie

Dramat Australia 2019

Polowanie

Dramat Australia 2019

1 sezon, 4 odcinki

Kiedy dwoje nauczycieli szkół średnich odkrywa, że ​​uczniowie dzielą się zdjęciami swoich nieletnich przyjaciół i rówieśników online, bolesne konsekwencje zaczynają dotykać uczniów i ich bliskich.

Narcos: Meksyk

Kryminał Dramat USA 2018

Narcos: Meksyk

Kryminał Dramat USA 2018

 • Narcos: Meksyk
 • 8,2/10

3 sezony, 21 odcinków

Lata 80. ubiegłego wieku. Zobacz początek wojny narkotykowej w Meksyku i narodziny kartelu z Guadalajary w nowej, mocnej odsłonie serialu „Narcos”.

 • #1980s

 • #mexico

 • #drug cartel

Patrick Melrose

Komedia Dramat USA 2018

Patrick Melrose

Komedia Dramat USA 2018

 • Patrick Melrose
 • 7,9/10

1 sezon, 5 odcinków

Patrick Melrose (Benedict Cumberbatch) pochodzi z arystokratycznej, uprzywilejowanej rodziny. Jest inteligentnym i charyzmatycznym mężczyzną, który cieszy się dużym powodzeniem wśród kobiet. Starając się uporać z trudnymi wspomnieniami z traumatycznego dzieciństwa, które zafundowali mu agresywny ojciec oraz przymykająca na wszystko oko matka, szuka ukojenia w używkach.

Good Girls

Komedia Kryminał Dramat USA 2018

Good Girls

Komedia Kryminał Dramat USA 2018

 • Good Girls
 • 7,7/10

4 sezony, 50 odcinków

Trzy mamuśki z przedmieść postanawiają okraść lokalny supermarket, by uniknąć bankructwa i zyskać niezależność.

 • #housewife

Sukcesja

Komedia Dramat USA 2018

Sukcesja

Komedia Dramat USA 2018

 • Sukcesja
 • 7,6/10

3 sezony, 28 odcinków

Nieprzejednany i wpływowy Logan Roy twardą ręką zarządza należącą do rodziny, globalną korporacją mediową. Kendall Roy, jego starszy syn z drugiego małżeństwa, jest obecnie prezesem jednego z oddziałów firmy i oczywistym kandydatem na następcę ojca. Jedyna córka Roya, Siobhan "Shiv" Roy, to zarazem jego najmłodsze dziecko. Dziewczyna robi karierę w polityce. Mężczyzna prowadzi spokojne życie w Nowym Meksyku, z dala od rodzinnych kłopotów. Napięcie między krewnymi wzmaga się za sprawą kłótni, do której dochodzi na imprezie urodzinowej nestora rodu. Od tego momentu Royowie toczą walkę o władzę.

Ty

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2018

Ty

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2018

 • Ty
 • 8,1/10

4 sezony, 30 odcinków

Fabuła skupia się na Joe – inteligentnym dwudziestoparolatku, który z pomocą nowinek technologicznych chce zdobyć serce kobiety swoich marzeń. Mężczyzna przesiaduje w Internecie i na portalach społecznościowych, zbierając coraz więcej informacji o swojej wybrance. Jego działania zaczynają przeradzać się w obsesję, a on sam jest gotowy na wszystko, by zdobyć swój cel.

Ostre przedmioty

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2018

Ostre przedmioty

Kryminał Dramat Tajemnica USA 2018

 • Ostre przedmioty
 • 7,6/10

1 sezon, 8 odcinków

Do rodzinnego miasteczka Wind Gap zostaje wysłana dziennikarka St. Louis Chronicle, Camille Preaker. Ma zebrać materiał dotyczący dwóch zaginionych dziewczynek. Camille wraca do wspomnień i zdaje się identyfikować z ofiarami, co jak sądzi pomoże rozwiązać zagadkę. Ponowny kontakt z matką Adorą, ojczymem Alanem Crellinem i przyrodnią siostrą Ammą, dodatkowo przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym także śmierć młodszej siostry Camille.

Genialna przyjaciółka

Dramat Italy USA 2018

Genialna przyjaciółka

Dramat Italy USA 2018

 • Genialna przyjaciółka
 • 8,0/10

2 sezony, 16 odcinków

Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat. Elena stara się rozwikłać tajemnicę zniknięcia swojej przyjaciółki Lily, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem.

The Kominsky Method

Komedia Dramat USA 2018

The Kominsky Method

Komedia Dramat USA 2018

 • The Kominsky Method
 • 7,5/10

3 sezony, 22 odcinków

Nauczyciel aktorstwa Sandy Kominsky i jego najlepszy przyjaciel Norman Newlander z uśmiechem stawiają czoła blaskom i cieniom starości.

Komentarze