Najlepsze chińskie dramy z platformy Viki

Małgorzata Stefanik 2020-09-07

Platforma streamingowa Rakuten Viki posiada najbogatszą bazę chińskich dram z polskim przekładem - około dwustu przetłumaczonych pozycji, a oferta ciągle się rozrasta! Wśród nich są takie, na które warto zwrócić szczególną uwagę, wpisując je na szczyt listy “seriale do obejrzenia”. Niewątpliwie jedną z takich produkcji jest “The Untamed”.

Na wstępie warto ostrzec, że mimo średnio porywającego początku, “The Untamed” jest silnie uzależniającą produkcją, po której większość widzów pogrążonych w popkulturowym kacu musi się ratować rewatchem, sięgnięciem po anime, manhuę i nowelkę “Grandmaster of Demonic Cultivation”, na której twórcy dramy oparli swój scenariusz. Stężona dawka rozrabiającego Wei WuXiana i jego soulmate'a Lan Zhana po prostu tak działają i jedynym ratunkiem dla fanów jest rzucenie się w wir innych c-dram.

“My Little Princess” jest propozycją idealną dla wszystkich potrzebujących odpoczynku od koreańskich produkcji, tym bardziej że twórcy odwracają wszystkie schematy i pozwalają głównej bohaterce być typową rozpuszczoną księżniczką, która w typowej k-dramie dostałaby po nosie. Ten tytuł gwarantuje naprawdę dobrą rozrywkę i dużo śmiechu. Podobną reakcję może wywołać “The Romance of Tiger and Rose”, w którym główna bohaterka przenosi się do świata ze scenariusza, który sama napisała. Poza brakiem możliwości powrotu do swojego życia, problemem dziewczyny jest fakt, że weszła w ciało bohaterki, której przeznaczone jest umrzeć.

Czwarta pozycja na liście naszych poleceń - “Love me, if you dare” - wbrew swojemu tytułowi ma już znacznie mniej wspólnego z uroczym romansem, a więcej z mrocznym kryminałem, w którym podąża się śladami morderców. Natomiast w “Guardian” będziecie mieli pod dostatkiem śledztw z wątkiem nadnaturalnym, ponieważ ta drama skupia się na członkach tajnej jednostki, zajmującej się zarówno łapaniem, jak i karaniem istot nadprzyrodzonych, które sieją zamęt w ludzkim świecie. Przy okazji warto wspomnieć, że ten tytuł świetnie nadaje się na odwyk po maratonie “The Untamed”.

“Scarlet Heart”, którego remake “Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” jest bardzo dobrze znany fanom k-dram, opowiada historię młodej kobiety, która przenosi się z XXI wieku do czasów panowania dynastii Qing. Mimo wielu podobieństw między oboma tytułami występuje także cała masa różnic, a jedną z najważniejszych jest to, że serial doczekał się drugiego sezonu z akcją umiejscowioną we współczesności. Inną godną uwagi dramą kostiumową jest “Eternal Love”, choć tu mamy już do czynienia z wątkiem romansu nieśmiertelnych ze śmiertelnikami. Za to “Arsenal Military Academy” ponownie zabiera nas do scenariusza opartego na historii Chin, tym razem we wczesne lata XX wieku, lecz warto zaznaczyć, że niektóre elementy przedstawione w dramie nieco odbiegają od realiów. Z kolei “Go Go Squid!”, czyli ostatnia c-drama z naszej listy jest uroczym romansem, rozgrywającym się na tle mistrzostw e-sportowych.

Go Go Squid!

Komedia Dramat Telenowela China 2019

Go Go Squid!

Komedia Dramat Telenowela China 2019

1 sezon, 41 odcinków

Popularna studentka poznaje jednego z najlepszych profesjonalnych graczy e-sportu na świecie.

Arsenal Military Academy

Akcja i Przygoda Dramat China 2019

Arsenal Military Academy

Akcja i Przygoda Dramat China 2019

1 sezon, 48 odcinków

W hołdzie dla zmarłego brata, Xie Xiang przebrana za mężczyznę zapisuje się do Akademii Wojskowej, gdzie wraz z innymi studentami odkrywa niebezpieczny spisek.

The Eternal Love

Komedia China 2017

The Eternal Love

Komedia China 2017

3 sezony, 84 odcinków

Scarlet Heart

Akcja i Przygoda Dramat China 2011

Scarlet Heart

Akcja i Przygoda Dramat China 2011

1 sezon, 35 odcinków

Po strasznym wypadku samochodowym 25-letnia dziewczyna przenosi się z dzisiejszych Chin do XVIII wieku, wcielając się w jedno ze swoich poprzednich wcieleń tj. w szesnastoletnią córki generała.

Guardian

Kryminał Tajemnica Science fiction/fantasy China 2018

Guardian

Kryminał Tajemnica Science fiction/fantasy China 2018

1 sezon, 40 odcinków

Do tajnej jednostki śledczej zajmującej się rozwiązywaniem nadnaturalnych spraw kryminalnych dołącza nowy konsultant o tajemniczej tożsamości.

Love Me If You Dare

Komedia Kryminał Dramat Tajemnica China 2015

Love Me If You Dare

Komedia Kryminał Dramat Tajemnica China 2015

1 sezon, 24 odcinków

Świeżo upieczona absolwentka otrzymuje propozycję zostania tłumaczem dla ekscentrycznego profesora rozwiązującego zagadki kryminalne

1 sezon, 24 odcinków

Przepracowana scenarzystka w wyniku choroby połączonej ze skrajnym zmęczeniem, zasypia i budzi się w świecie dramy, którą stworzyła. Uwięziona w fikcyjnej rzeczywistości liczy, że wróci do swojego ciała, jeśli uda jej się dotrwać do finału, który napisała.

My Little Princess

Komedia Dramat China 2016

My Little Princess

Komedia Dramat China 2016

1 sezon, 18 odcinków

Rozpieszczona dziewczyna z bogatej rodziny, cierpiąca na syndrom księżniczki rozpoczyna naukę na uniwersytecie, by zdobyć serce swojego niezbyt zainteresowanego nią narzeczonego.

The Untamed

Akcja i Przygoda Komedia Dramat Tajemnica China 2019

The Untamed

Akcja i Przygoda Komedia Dramat Tajemnica China 2019

1 sezon, 50 odcinków

W kraju zdominowanym przez potężny klan Wen, sprawiający problemy Wei Wu Xian nawiązuje niekonwencjonalną przyjaźń z kochającym sprawiedliwość Lan Zhanem.

Komentarze