Najciekawsze seriale o grupie przyjaciół

Olga Trędota 2020-08-20

Przyjaciele to rodzina, którą sam sobie wybierasz – tak mówi powiedzenie. I dużo jest w tym prawdy. Wiele osób z przyjaciółmi łączą bliższe relacje niż z rodziną. Tak jak uwielbiamy spędzać czas z przyjaciółmi, tak również kochamy oglądać seriale opowiadające o grupach osób, które dobrze czują się w swoim towarzystwie. Szukasz dobrego serialu o przyjaciołach? Przygotowaliśmy zestawienie 7 najciekawszych według nas produkcji, które z pewnością przypadną ci do gustu. Przepadasz za polskimi serialami? W naszym zestawieniu znajdziesz jedną świetną propozycję z rodzimego podwórka.

Zacznijmy od polskiego akcentu w naszym rankingu. „Przyjaciółki”, bo to tym serialu mowa, to opowieść o czterech kobietach, która szturmem podbiła serca Polek (i Polaków – wbrew pozorom serial ten ogląda również sporo mężczyzn!). Dlaczego tak bardzo pokochaliśmy podglądanie codzienności głównych bohaterek? Pewnie dlatego, że problemy i sytuacje życiowe, z jakimi się spotykają, są nam bliskie, bardzo realne i osadzone w naszej rzeczywistości. To wszystko sprawia, że chętniej i łatwiej utożsamiamy się z oglądanymi na ekranie postaciami.

Mówiąc o produkcjach opowiadających o grupie przyjaciół, warto wspomnieć też o serialu „Jess i chłopaki”. To serial, który nie zdobył tak dużej popularności, jak „Teoria Wielkiego Podrywu” czy „Jak poznałem Waszą matkę”, ale nie oznacza to, że nie jest wart uwagi! To przezabawna historia o ekscentrycznej Jess, która rozpoczyna życie od nowa, przeprowadzając się do lokum zamieszkiwanego przez trzech młodych mężczyzn. Będzie z tego piękna przyjaźń!

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć oczywiście kwintesencji wszystkich cech idealnej opowieści o przyjaciołach, czyli oczywiście serialu „Przyjaciele” – naszego top of the top, dobrego na każdą pogodę, na każdy nastrój i na każdą okoliczność.

Różowe lata 70

Komedia Dramat Familijny USA 1998

Różowe lata 70

Komedia Dramat Familijny USA 1998

 • Różowe lata 70
 • 7,7/10

8 sezonów, 200 odcinków

Serial "That '70s Show" opowiada o życiu i losach kilku nastolatków z Point Place w Wisconsin od roku 1976 do 1979. Liderem grupy jest Eric Forman (Topher Grace), który mieszka pod twardą dyscypliną swoich rodziców Reda i Kitty (Kurtwood Smith oraz Debra Jo Rupp). Obok Formanów mieszka rodzina Pinciotti, w skład której wchodzi Donna - dziewczyna Erica (Laura Prepon) oraz jej lekko "inni" rodzice Bob i Midge (Don Stark oraz Tanya Roberts). Resztę grupy tworzą: Fez (Wilmer Valderrama) - student z wymiany zagranicznej, który wchłania kulturę amerykańską niczym gąbka, głupiutka Jackie Burkhart (Mila Kunis), solidnie nierozgarnięty Michael Kelso (Ashton Kutcher) oraz Steven Hyde (Danny Masterson), który wszędzie węszy spisek rządu. Grupa tych przyjaciół zazwyczaj spędza czas w piwnicy u Erica, myśląc o ich życiu, rodzicach oraz przyszłości.

Przyjaciółki

Dramat Telenowela Poland 2012

Przyjaciółki

Dramat Telenowela Poland 2012

15 sezonów, 182 odcinków

Bohaterkami "Przyjaciółek" są cztery kobiety, znające się jeszcze z czasów szkolnych: bizneswoman, która nie ma szczęścia do mężczyzn, wzięta fryzjerka z nieskorym do ożenku partnerem, rozwódka z dzieckiem i oddana rodzinie gospodyni domowa. Każda z bohaterek jest inna, różni je sytuacja życiowa i problemy, którym muszą stawić czoła. Spotkają się po latach na zjeździe absolwentów, gdzie okaże się, że właśnie teraz potrzebują siebie jak nigdy.

 • #poland

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

Seks w wielkim mieście

Komedia USA 1998

 • Seks w wielkim mieście
 • 6,6/10

6 sezonów, 94 odcinków

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie innych, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje kolumnę o seksie w nowojorskiej gazecie. Drugą dziewczyną jest Charlotte - znawczyni sztuki pracująca w galerii, gotowa na wszelkie poświęcenia w imię miłości. Samantha to wyzwolona kobieta sukcesu, która sex potrafi traktować z przymrużeniem oka, a ostatnia z nich, Miranda, to wydawałoby się stanowcza i dość apodyktyczna kobieta biznesu, która jednak pod tą otoczką skrywa bardzo bogate wnętrze.

Jess i chłopaki

Komedia USA 2011

Jess i chłopaki

Komedia USA 2011

 • Jess i chłopaki
 • 6,8/10

7 sezonów, 146 odcinków

Serial w komediowy sposób opowiada o przejściach, z jakimi Jessica Day musi poradzić sobie po tym, jak jej chłopak niespodziewanie z nią zerwał. Pomagają jej w tym trzej nowi współlokatorzy: barman Nick, profesjonalny uwodziciel Schmidt i były sportowiec, a obecnie trener.

 • #sitcom

 • #roommate

 • #group of friends

Jak poznałem waszą matkę

Komedia USA 2005

 • Jak poznałem waszą matkę
 • 7,7/10

9 sezonów, 208 odcinków

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), głównego bohatera. Poznajemy go w momencie, kiedy jego najlepszy przyjaciel Marshall, student prawa (Jason Segal), postanawia oświadczyć się swojej narzeczonej, przedszkolance Lily (Alyson Hannigan). Od tego momentu Ted nie przestaje myśleć o tym, że w końcu musi się ustatkować, musi znaleźć odpowiednią kobietę, swoją prawdziwą miłość. W poszukiwaniach tych nieustannie pomaga mu Barney (Neil Patrick Harris), bezczelny człowiek, mający obsesję na punkcie garniturów, który w każdej sytuacji widzi okoliczność sprzyjającą "wyrwaniu" jakiejś panny. W momencie kiedy Ted poznaje Robin (Cobie Smulders) sprawa się komplikuje. Nie ma on wątpliwości, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia, jednakże, jak się później okazuje, los chce zupełnie inaczej.

 • #sitcom

 • #roommate

 • #group of friends

Teoria wielkiego podrywu

Komedia USA 2007

Teoria wielkiego podrywu

Komedia USA 2007

 • Teoria wielkiego podrywu
 • 7,1/10

12 sezonów, 278 odcinków

Bohaterami są dwaj geniusze o nieco dziwnych poglądach. Leonard i Sheldon potrafią rozszczepić atom, jednak nie wiedzą, jak postępować z kobietami i nie mają pojęcia o życiowych realiach. Kiedy pewnego dnia w ich mieszkaniu zjawia się piękna dziewczyna, postanawiają porzucić dotychczasowy styl życia i poszerzyć horyzonty.

Przyjaciele

Komedia Dramat USA 1994

Przyjaciele

Komedia Dramat USA 1994

 • Przyjaciele
 • 8,1/10

10 sezonów, 236 odcinków

Przyjaciele to amerykański sitcom stworzony przez David Crane i Marta Kauffman. Serial był nadawany od 22 września 1994 do 6 maja 2004. Serial opowiada historie grupy sześciu przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku.

Komentarze