#miniseriale

Miniseriale, jak sama nazwa mówi, to seriale w formie skróconej – zwykle mają tylko kilka odcinków i można obejrzeć je w jeden, w porywach dwa wieczory. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają ochotę na coś bardziej rozbudowanego niż film, ale nie mają czasu wciągać się w wielosezonowe seriale. Wśród miniseriali jest wiele wartych obejrzenia perełek, obok których trudno przejść obojętnie. Są produkcje lżejsze i te o cięższym ładunku emocjonalnym, zabawne i ciepłe i poruszające trudne, ale niezwykle ważne tematy. Na jaki miniserial masz dziś ochotę?

Najnowsze seriale miniseriale

Najlepsze miniseriale

Siedem Światów Jedna Planeta

Dokumentalny United Kingdom 2019

Siedem Światów Jedna Planeta

Dokumentalny United Kingdom 2019

 • Siedem Światów Jedna Planeta
 • 9,0/10

1 sezon, 7 odcinków

Miliony lat temu niewyobrażalne siły rozerwały skorupę Ziemi dając początek siedmiu nadzwyczajnym kontynentom. Każdy z nich jest oddzielnym światem, z niepowtarzalnym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz wyjątkowymi przedstawicielami fauny i flory. Program z narracją Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna), ukazuje jak na obszarze każdego z nich kształtowały się niepowtarzalne formy życia. Ujawnia także niezwykłe, nieznane dotąd zachowania zwierzęcych mieszkańców wszystkich kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. BBC Earth po raz pierwszy zrealizowało serię bazującą na siedmiu kontynentach w momencie, gdy bioróżnorodność każdego z tych kontynentów znajduje się w jego szczytowym punkcie. Dotychczas w programach przyrodniczych świat natury dzielony był według rodzajów siedlisk, podział na kontynenty to zupełnie nowy sposób patrzenia na planetę. Seria składa się z siedmiu odrębnych filmów, ponieważ każdy kontynent ma swoją tożsamość, swoje cechy charakterystyczne i swoją unikalną przyrodę. Serial jest hołdem dla różnorodności form życia, ale ma także na celu ukazanie wielu wyzwań stojących przed zwierzętami we współczesnym świecie zdominowanym przez człowieka. Opowiadając te nieznane i niespodziewane historie z życia zwierząt, pragniemy ujawnić fundamentalną prawdę o tym, co sprawia, że każdy z naszych siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy.

Czarnobyl

Dramat USA 2019

Czarnobyl

Dramat USA 2019

 • Czarnobyl
 • 8,6/10

1 sezon, 5 odcinków

"Czarnobyl" przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Była to jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof spowodowanych przez człowieka, a jednocześnie zdarzenie, w którym wielu bohaterskich ratowników poświęciło własne zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami niewyobrażalnego kataklizmu.

Apokalipsa: II wojna swiatowa

Dokumentalny Wojenny/polityczny France 2009

Apokalipsa: II wojna swiatowa

Dokumentalny Wojenny/polityczny France 2009

 • Apokalipsa: II wojna swiatowa
 • 8,6/10

1 sezon, 6 odcinków

"Apocalypse" opowiada historię Drugiej Wojny Światowej z perspektywy kontrowersyjnych filmów nakręconych przez amatorów, odtajnionych nagrań filmowych oraz niewykorzystanych do tej pory materiałów agencji informacyjnych. Filmy te zostały poddane koloryzacji, tak aby widzowie mieli wrażenie, że znajdują się w centrum zarejestrowanych na taśmie wydarzeń. Niezwykłość tego programu polega na wykorzystaniu nietypowych nagrań i próbie opowiedzenia historii Drugiej Wojny Światowej w nowy sposób. Na przykład w drugim odcinku pokazujemy nagranie z francuskimi uczniami z małej wioski w pobliżu Ardennes. Są w szkole ostatni raz, dzień później wioska zostanie ewakuowana i przejdzie przez nią niemieckie wojsko. Widzowie będą mogli zobaczyć niby tę samą, ale zupełnie pustą klasę - brak uczniów jest odczuwalny i wręcz niepokojący. Włąśnie takie filmy pokazują wojnę z perspektywy cywilów lub - można powiedzieć - "zwykłego życia".

Zadziwiające życie bezkręgowców

Dokumentalny United Kingdom 2005

Zadziwiające życie bezkręgowców

Dokumentalny United Kingdom 2005

 • Zadziwiające życie bezkręgowców
 • 8,5/10

1 sezon, 5 odcinków

Otwórzcie oczy na przedziwny i zaskakująco piękny świat bezkręgowców. David Attenborough w jego przełomowej podróży do widowiskowego miniaturowego uniwersum, tętniącego życiem wszędzie wokół nas. Zobaczcie opalizujące ważki, egzotyczne cykady, larwy o neonowej poświacie i tkające skomplikowane sieci pająki. Dzięki technologicznym innowacjom w oświetleniu i komputerowemu sterowaniu kamerami, popatrzcie na ten świat z perspektywy jego niezwykłych mieszkańców. Te stworzenia są maleńkie, ale ich życie ma ogromy rozmach.

Apokalipsa: I Wojna Światowa

Dokumentalny Wojenny/polityczny France 2014

Apokalipsa: I Wojna Światowa

Dokumentalny Wojenny/polityczny France 2014

 • Apokalipsa: I Wojna Światowa
 • 8,4/10

1 sezon, 5 odcinków

Czy poświęcenie całego pokolenia na całym świecie było tragedią konieczną, czy jednak można było jej uniknąć? Czy korzeni Drugiej Wojny Światowej należy szukać w zniszczeniach Pierwszej Wojny oraz Traktacie Wersalskim? W proponowanym przez nas serialu staramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania - szukamy ich na całym świecie, również w pełnych emocji osobistych relacjach uczestników tamtych zdarzeń. Wykorzystujemy w tym celu 300 godzin archiwalnych nagrań, śledzimy wędrówki ludności cywilnej oraz żołnierzy po całym świecie, zarówno tych anonimowych, jak i tych dobrze znanych - wszystkich, którzy walczyli o przetrwanie w niespotykanym wcześniej czasie bohaterstwa i barbarzyństwa.

House of Cards

Komedia Dramat Wojenny/polityczny United Kingdom 1990

House of Cards

Komedia Dramat Wojenny/polityczny United Kingdom 1990

 • House of Cards
 • 8,4/10

1 sezon, 4 odcinki

Francis Urqhart [Ian Richardson - nagrodzony za swą role wieloma nagrodami, m.in. BAFTA TV Award] skutecznie manipuluje zarówno rzeczami, jak i ludźmi, aby osiągnąć swe ambitne zamierzenia w Parlamencie. Cały czas trzyma rękę na pulsie, aby nic nie zepsuło jego planów. Mattie Storin, młoda i żądna sensacji reporterka, próbuje dostać się zbyt blisko Urqharta... Powieść Michaela Dobbsa w znakomity sposób opisuje korupcję i wszelkie zawiłości panujące w brytyjskiem Parlamencie: żądzę władzy, któa powoduje zazdrość, nienawiść i pozbawia ludzi jakichkolwiek zachamowań moralnych. Reżyser zmienił jednak zakończenie powieści, aby móc nakręcić kolejne części opowieści o Francisie Urqharcie...

The Beatles Antologia

Dokumentalny USA 1995

The Beatles Antologia

Dokumentalny USA 1995

 • The Beatles Antologia
 • 8,4/10

1 sezon, 3 odcinki

Osiem lat po premierze "The Beatles Anthology", to wyjątkowe wydawnictwo ukazuje się w formacie DVD. Kolekcja "Anthology" wydana zostałą w postaci boxu zawierającego 5 płyt DVD i dokumentuje kompletną historię czwórki przyjaciół z Liverpoolu, którzy stali się legendą. Po raz pierwszy "Anthology" ukazała się w 1995 roku, historia Beatlesów została opowiedziana na 3 podwójnych albumach CD, z których każdy dotarł do czołówki list sprzedaży w USA. Owo pierwsze wydanie "Anthology" zostało również wzbogacone o nowe nagrania Beatlesów, pierwsze po 25. latach milczenia, były to: "Free As A Bird" i "Real Love". Ponad 11 godzinna Antologia, która ukazała się na 5. dyskach DVD, z których ostatni zawiera 80 minut tzw. special features. Wśród premierowych materiałów znajdują się tu nagrania ze wspólnych jam sessions Paula, George'a i Ringo. Dyski 1-4 zawierają po 2 odcinki Antologii.

Życie

Dokumentalny United Kingdom 2009

Życie

Dokumentalny United Kingdom 2009

 • Życie
 • 8,3/10

1 sezon, 10 odcinków

Nowoczesne techniki filmowe pozwoliły stworzyć niepowtarzalne, oszałamiająco piękne sekwencje. Ptaki tańczące na wodzie w niesamowitym godowym spektaklu, ryby przechytrzające drapieżniki dzięki płetwom pozwalającym im się poderwać do lotu, muchy biorące udział w hipnotyzującym konkursie pompowania gałek ocznych. Ekscytujący, odkrywczy, elektryzujący i pełen niezwykłych, sfilmowanych po raz pierwszy sytuacji z życia zwierząt, dziesięcioodcinkowy serial przedstawia 130 niesamowitych historii z frontu świata przyrody, opowiedzianych przez Davida Attenborough. Odkryjcie oszałamiającą różnorodność życia na Ziemi oraz widowiskowe i zaskakujące taktyki jakie zwierzęta i rośliny stworzyły, by przetrwać. To jest jak obserwowanie ewolucji w akcji. Podczas czterech lat pracy i ponad trzech tysiącach dni zdjęciowych na wszystkich kontynentach, w najprzeróżniejszych środowiskach powstała seria, która odmienia dotychczasowe oblicze filmu przyrodniczego.

Planeta Ziemia II

Dokumentalny United Kingdom 2016

Planeta Ziemia II

Dokumentalny United Kingdom 2016

 • Planeta Ziemia II
 • 8,3/10

1 sezon, 6 odcinków

"Planeta Ziemia" pojawiła się na ekranach telewizorów ponad dziesięć lat temu. Był to pierwszy serial przyrodniczy filmowany w technologii HD i tym samym przełom w historii produkcji tego typu. Dzięki niemu ponad pół miliarda widzów na całym świecie zobaczyło bogactwo i różnorodność życia na Ziemi w zachwycającej – i niespotykanej dotąd – jakości obrazu. Dziś, po 10 latach, przyjrzymy się temu wszystkiemu jeszcze raz, ale z zupełnie nowej perspektywy. Tym razem wręcz zanurzymy się w świecie przyrody. W serialu znajdziemy się w środku najbardziej spektakularnych miejsc bytowania i wydarzeń z życia zwierząt, staniemy oko w oko z niewiarygodnymi stworzeniami, które żyją na naszej planecie. Postęp technologiczny, jaki nastąpił w ciągu ostatniej dekady jest niewyobrażalny, pozwala nam pokazać świat natury w całkiem nowy sposób. Dziś możemy dotrzeć do naprawdę odległych i trudno dostępnych miejsc, do minimum zmniejszyć dystans między okiem kamery a zwierzęciem, pozostać niemal niezauważonymi i dzięki temu uchwycić niczym niezniekształcone, naturalne zachowania. Nieosiągalne górskie szczyty, najbardziej odległe wyspy, srogie pustynie i dżungle, przez które przedarcie się graniczy z cudem – "Planeta Ziemia II" pozwoli Wam odczuć, jak smakuje życie w prawdziwej dziczy.

Battlestar Galactica (2003)

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy 2003

Battlestar Galactica (2003)

Akcja i Przygoda Dramat Science fiction/fantasy 2003

 • Battlestar Galactica (2003)
 • 8,3/10

1 sezon, 2 odcinki

Komandor William Adama staje na czele grupy ludzi, którzy przeżyli galaktyczną wojnę z Cylonami i teraz wyruszają na pokładzie statku kosmicznego Galactica na poszukiwanie nowego świata, w którym ludzkość mogłaby się odrodzić. Ale zagrożenie nie minęło: wśród ludzi nadal bowiem mogą kryć się łudząco do nich podobni Cyloni.

Najlepsze miniseriale ne Netflixie

Hymn of Death

Dramat South Korea 2018

Hymn of Death

Dramat South Korea 2018

1 sezon, 6 odcinków

Korea w czasach japońskiej okupacji. Żonaty dramaturg Kim U-jin zakochuje się w sopranistce Yun Sim-deok, która jest jedną z najważniejszych kobiet nowej ery.

Godless

Dramat Western USA 2017

Godless

Dramat Western USA 2017

 • Godless
 • 7,8/10

1 sezon, 7 odcinków

Bezwzględny bandyta Frank Griffin zostaje zdradzony przez bliskiego przyjaciela. Zrobi wszystko, żeby się na nim zemścić. Uciekający przed bandytą Roy Goode trafia na zapuszczoną farmę Alicji, która mieszka w okolicy miasta zamieszkanego przez same kobiety - La Belle.

1 sezon, 6 odcinków

Dwóch kumpli z dzieciństwa, którzy kiedyś wylecieli ze szkoły, zostaje najpotężniejszymi baronami narkotykowymi w Miami. Prawdziwa kryminalna saga obejmująca kilka dekad.

Seven Seconds

Kryminał Dramat USA 2018

Seven Seconds

Kryminał Dramat USA 2018

 • Seven Seconds
 • 7,4/10

1 sezon, 10 odcinków

W Jersey City zostaje zabity piętnastoletni Afroamerykanin. Gdy policja próbuje zatuszować sprawę, rozpoczyna się poszukiwanie prawdy.

Devilman Crybaby

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2018

Devilman Crybaby

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2018

 • Devilman Crybaby
 • 7,3/10

1 sezon, 10 odcinków

Akira Fudo i Ryo Asuka są starymi przyjaciółmi z dzieciństwa. Życie nastoletniego Akiry zmienia się diametralnie, kiedy za namową Ryo udaje się na sabat i zostaje uwięziony w jednym ciele z demonem.

Angielska gra

Dramat United Kingdom 2020

Angielska gra

Dramat United Kingdom 2020

 • Angielska gra
 • 7,1/10

1 sezon, 6 odcinków

W XIX wieku dwaj piłkarze wywodzący się z różnych klas społecznych lawirują między problemami zawodowymi i prywatnymi, aby na zawsze odmienić sport i Anglię.

LEGO Bionicle: Droga do jedności

Animacja Bajki dlla dzieci USA 2016

LEGO Bionicle: Droga do jedności

Animacja Bajki dlla dzieci USA 2016

2 sezony, 5 odcinków

Po okiełznaniu mocy żywiołów sześciu legendarnych herosów wyrusza na bohaterską misję zwalczania sług zła.

Dzień, w którym spotkałam El Chapo

Dokumentalny Mexico 2017

Dzień, w którym spotkałam El Chapo

Dokumentalny Mexico 2017

1 sezon, 3 odcinki

Meksykańska aktorka, Kate del Castillo, opowiada nieznaną dotąd historię swojego spotkania z El Chapo Guzmánem, najbardziej poszukiwanym baronem narkotykowym świata.

Eden

Animacja Dramat Science fiction/fantasy Japan

Eden

Animacja Dramat Science fiction/fantasy Japan

1 sezon, 4 odcinki

Historia robotów wychowujących ostatnie ludzkie dziecko.

Najlepsze miniseriale (2019)

Siedem Światów Jedna Planeta

Dokumentalny United Kingdom 2019

Siedem Światów Jedna Planeta

Dokumentalny United Kingdom 2019

 • Siedem Światów Jedna Planeta
 • 9,0/10

1 sezon, 7 odcinków

Miliony lat temu niewyobrażalne siły rozerwały skorupę Ziemi dając początek siedmiu nadzwyczajnym kontynentom. Każdy z nich jest oddzielnym światem, z niepowtarzalnym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz wyjątkowymi przedstawicielami fauny i flory. Program z narracją Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna), ukazuje jak na obszarze każdego z nich kształtowały się niepowtarzalne formy życia. Ujawnia także niezwykłe, nieznane dotąd zachowania zwierzęcych mieszkańców wszystkich kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. BBC Earth po raz pierwszy zrealizowało serię bazującą na siedmiu kontynentach w momencie, gdy bioróżnorodność każdego z tych kontynentów znajduje się w jego szczytowym punkcie. Dotychczas w programach przyrodniczych świat natury dzielony był według rodzajów siedlisk, podział na kontynenty to zupełnie nowy sposób patrzenia na planetę. Seria składa się z siedmiu odrębnych filmów, ponieważ każdy kontynent ma swoją tożsamość, swoje cechy charakterystyczne i swoją unikalną przyrodę. Serial jest hołdem dla różnorodności form życia, ale ma także na celu ukazanie wielu wyzwań stojących przed zwierzętami we współczesnym świecie zdominowanym przez człowieka. Opowiadając te nieznane i niespodziewane historie z życia zwierząt, pragniemy ujawnić fundamentalną prawdę o tym, co sprawia, że każdy z naszych siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy.

Czarnobyl

Dramat USA 2019

Czarnobyl

Dramat USA 2019

 • Czarnobyl
 • 8,6/10

1 sezon, 5 odcinków

"Czarnobyl" przedstawia fabularyzowaną historię awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Była to jedna z najtragiczniejszych w skutkach katastrof spowodowanych przez człowieka, a jednocześnie zdarzenie, w którym wielu bohaterskich ratowników poświęciło własne zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami niewyobrażalnego kataklizmu.

Rok za rokiem

Dramat Science fiction/fantasy Wojenny/polityczny United Kingdom 2019

Rok za rokiem

Dramat Science fiction/fantasy Wojenny/polityczny United Kingdom 2019

 • Rok za rokiem
 • 7,9/10

1 sezon, 6 odcinków

Years and Years to nowy serial stacji HBO, w którym Emma Thompson wciela się w kontrowersyjną polityk Vivienne Rook, której opinie dzielą całe społeczeństwo. Produkcja jest opisywana jako saga rodziny, którą obserwujemy na przestrzeni 15 lat. Wraz ze zmianami społeczeństwa, szybciej niż kiedykolwiek, Lyonowie doświadczą wszystkiego, czego oczekujemy i czego się boimy jeśli chodzi o przyszłość. Przed nami powroty, rozstania, miłości czy starzenie się - wszystko w perspektywie zmieniającego się świata.

Unspeakable

Dramat Canada 2019

Unspeakable

Dramat Canada 2019

1 sezon, 8 odcinków

Ośmioodcinkowy dramat opowie o wydarzeniach do jakich doszło w Kanadzie na początku lat 80. Tysiące ludzi korzystających z banków krwi zostało wówczas zarażonych wirusem HIV oraz żółtaczką typu C.

Fosse/Verdon

Dramat USA 2019

Fosse/Verdon

Dramat USA 2019

 • Fosse/Verdon
 • 7,5/10

1 sezon, 8 odcinków

Romantyczna opowieść i zawodowa relacja pomiędzy wpływowym reżyserem i choreografem Bobem Fosse'em a Gwen Verdon, jedną z najlepszych tancerek wszech czasów na Broadwayu.

Strefa skażenia

Dramat USA 2019

Strefa skażenia

Dramat USA 2019

 • Strefa skażenia
 • 6,5/10

1 sezon, 6 odcinków

Oparta na faktach historia podpułkownik Nancy Jaax, która ryzykowała życiem, aby zapobiec wybuchowi epidemii wirusa ebola w USA.

Najlepsze miniseriale do binge-watchingu

Super Dragon Ball Heroes

Akcja i Przygoda Animacja Komedia Bajki dlla dzieci Science fiction/fantasy Japan 2018

Super Dragon Ball Heroes

Akcja i Przygoda Animacja Komedia Bajki dlla dzieci Science fiction/fantasy Japan 2018

 • Super Dragon Ball Heroes
 • 7,7/10

4 sezony, 37 odcinków

Trunks z przyszłości przybywa na Ziemię, by trenować z Goku i Vegetą, jednak znika bez śladu. Na Ziemi pojawia się tajemniczy Fu, który informuje ich że Trunks został uwięziony na Więziennej Planecie, tajemniczym kompleksie w nieznanym miejscu we wszechświecie. Grupa naszych przyjaciół wyrusza na ratunek aby uwolnić Trunksa, ale czeka ich niekończąca się bitwa! Czy Goku i pozostali uratują Trunksa i uciekną z Więziennej Planety?

Shakespeare i Hathaway: Prywatni detektywi

Komedia Dramat Tajemnica United Kingdom 2018

Shakespeare i Hathaway: Prywatni detektywi

Komedia Dramat Tajemnica United Kingdom 2018

3 sezony, 30 odcinków

Frank Hathaway jest prywatnym detektywem, który nieustannie podąża śladem nierozwiązanych dotąd zagadek. Razem z Luellą Shakespeare, fryzjerką uczącą się detektywistycznego fachu, tworzą niecodzienny duet, który bada podejrzane sprawy mieszkańców hrabstwa Warwickshire.

Shakespeare i Hathaway: Prywatni detektywi

Komedia Dramat Tajemnica United Kingdom 2018

Shakespeare i Hathaway: Prywatni detektywi

Komedia Dramat Tajemnica United Kingdom 2018

3 sezony, 30 odcinków

Frank Hathaway jest prywatnym detektywem, który nieustannie podąża śladem nierozwiązanych dotąd zagadek. Razem z Luellą Shakespeare, fryzjerką uczącą się detektywistycznego fachu, tworzą niecodzienny duet, który bada podejrzane sprawy mieszkańców hrabstwa Warwickshire.

Północ - Południe

Dramat Wojenny/polityczny USA 1985

Północ - Południe

Dramat Wojenny/polityczny USA 1985

 • Północ - Południe
 • 7,6/10

3 sezony, 15 odcinków

Filmowa adaptacja powieści Johna Jakesa opowiada historię przyjaźni dwóch absolwentów Akademii Wojskowej West Point: pochodzącego z rodziny plantatorów bawełny z Południowej Karoliny Orry'ego Maina i George'a Hazarda, syna przemysłowca z Pensylwanii, których wojna secesyjna postawiła po dwóch przeciwnych stronach barykady. Jest to również opowieść o miłości Orry'ego do Madeline Fabray, którą poznaje podczas podróży na studia. Uczucie jest odwzajemnione lecz Orry nie wie, że ojciec Madeline zaplanował już małżeństwo córki z bogatym Justinem La Motte ...

Ja, Klaudiusz

Dramat Wojenny/polityczny United Kingdom 1976

Ja, Klaudiusz

Dramat Wojenny/polityczny United Kingdom 1976

 • Ja, Klaudiusz
 • 8,3/10

1 sezon, 12 odcinków

Brytyjski serial telewizyjny wyprodukowany przez BBC w 1976 roku. Adaptacja dylogii powieściowej Roberta Gravesa – "Ja, Klaudiusz" i "Klaudiusz i Messalina". „Ja, Klaudiusz” opowiadał historię Rzymu z punktu widzenia starszego Klaudiusza. Fabuła produkcji rozpoczynała się od śmierci Marcellusa, siostrzeńca Augusta, a kończyła na śmierci samego Klaudiusza. Pierwszy odcinek skupił się na Auguście, cesarzu Rzymu, który próbował znaleźć dziedzica, a jego żona, Livia knuła, by jej syn Tyberiusz zajął to miejsce. Spiski i zdrady trwały przez wiele dekad. Serial okazał się gigantycznym sukcesem, do dziś zbierając fantastyczne opinie wśród widzów. W 2000 roku Brytyjski Instytut Filmowy ogłosił listę 100 największych produkcji telewizyjnych – produkcja stacji BBC zajęła zaszczytne 12. miejsce. „Ja, Klaudiusz” przecierał szlaki w telewizji, pokazując, że na małym ekranie można zrobić serial wybitny, który pod każdym względem, zwłaszcza aktorskim będzie przewyższał produkcje kinowe.

Siedemnaście mgnień wiosny

Akcja i Przygoda Dramat Wojenny/polityczny Soviet Union 1973

Siedemnaście mgnień wiosny

Akcja i Przygoda Dramat Wojenny/polityczny Soviet Union 1973

 • Siedemnaście mgnień wiosny
 • 7,5/10

1 sezon, 12 odcinków

Radziecki dwunastoodcinkowy serial telewizyjny z 1973 roku wg scenariusza Juliana Siemionowa. Akcja rozgrywa się w lutym 1945 roku, w ciągu 17 dni. Maksym Maksymowicz Issajew działa w Berlinie jako tajny agent wywiadu radzieckiego Standartenführer Otto von Stirlitz. Jest nie tylko supersprawny, ale także zaangażowany ideowo. Posługuje się wszystkimi europejskimi językami, poza irlandzkim i albańskim. Ma ogromną wiedzę z wielu dziedzin. Przenika w szeregi SS. Pracuje w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy. Na początku 1945 r. próbuje przyspieszyć koniec wojny. Chce nakłonić do natychmiastowej kapitulacji któregoś z przywódców III Rzeszy, by zapobiec pojednaniu Niemiec z Zachodem przeciw Związkowi Radzieckiemu.

 • Anno Domini - Biblii ciąg dalszy
 • 6,2/10

1 sezon, 12 odcinków

"Anno Domini - Biblii ciąg dalszy" to amerykański serial wyprodukowany przez Romę Downey i Marka Burnetta. Fabułę stanowią biblijne wydarzenia, które miały miejsce zaraz po ukrzyżowaniu Chrystusa.

Planeta Ziemia

Dokumentalny United Kingdom 2006

Planeta Ziemia

Dokumentalny United Kingdom 2006

 • Planeta Ziemia
 • 8,3/10

1 sezon, 11 odcinków

Niesamowity serial wykorzystujący wyjątkowe, opracowane specjalnie na jego potrzeby, techniki filmowania. „Planeta Ziemia” zabiera nas w miejsca, jakich nigdy dotąd nie odwiedzaliśmy, w świat widoków i dźwięków, jakich prawdopodobnie nigdy nie mielibyśmy okazji doświadczyć.

Devilman Crybaby

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2018

Devilman Crybaby

Akcja i Przygoda Animacja Science fiction/fantasy Japan 2018

 • Devilman Crybaby
 • 7,3/10

1 sezon, 10 odcinków

Akira Fudo i Ryo Asuka są starymi przyjaciółmi z dzieciństwa. Życie nastoletniego Akiry zmienia się diametralnie, kiedy za namową Ryo udaje się na sabat i zostaje uwięziony w jednym ciele z demonem.

Seven Seconds

Kryminał Dramat USA 2018

Seven Seconds

Kryminał Dramat USA 2018

 • Seven Seconds
 • 7,4/10

1 sezon, 10 odcinków

W Jersey City zostaje zabity piętnastoletni Afroamerykanin. Gdy policja próbuje zatuszować sprawę, rozpoczyna się poszukiwanie prawdy.